Race Results 2017

2016 Results>

15 Jan Stone Mini Slalom 1
  Stone Mini 1 by Class
29 Jan Stone Mini Slalom 2
  Stone Mini 2 by Class
12 Feb Stone Mini Slalom 3
  Stone Mini 3 by Class
  Stone Minis Rankings
4 Mar Shepperton Div 1
5 Mar Shepperton Div 1
11 Mar Shepperton Div 2
  Stone Div 3/4
  Dulverton Teams
12 Mar Shepperton Div 2
  Stone Div 3/4
  Dulverton Div 3/4
18 Mar Llandysul Div 1
  Llandysul Div 4
19 Mar Llandysul Div 1
  Llandysul Div 4
25 Mar Matlock Div 2
  Plas-Y-Brenin Div 3/4
26 Mar Matlock Div 2
  Plas-Y-Brenin Div 3/4
1 Apr Grandtully Prem
  Symonds Yat Div 2/3
  Oughtibridge Div 3/4
2 Apr Grandtully Prem
  Symonds Yat Div 2/3
  Oughtibridge Div 3/4
8 Apr Grandtully Div 1
9 Apr Grandtully Div 1
15 Apr GB Selection LVWWC
  Wark (Hexham) Div 2/3
16 Apr GB Selection LVWWC
  Wark (Hexham) Div 2/3
17 Apr GB Selection LVWWC
  Selection Points S, U23
  Selection Points Jun
22 Apr Washburn Div 2
  Llandysul Div 2/3/4
  Alva Div 3/4
23 Apr Llandysul Div 2/3/4
  Alva Div 3/4
29 Apr Aberfeldy Div 3/4
  Nene Div 4
30 Apr Aberfeldy Div 3/4
  Frome Market Yard 4/O
1 May Cardiff Bay Prem
  Cardiff Bay Div 4
6 May Pinkston Div 1
  Orton Mere Div 3/4
7 May Pinkston Div 1
  Orton Mere Div 3/4
13-14 May Paul McConkey Prem HPP
14 May Paul McConkey Div 1 HPP
  Winchester Div 4/O
  Manvers Waterfront 4/O
20 May Wagon Lane Div 3/4
  Ogmore Div 3/4/O
  Kingsland Basin Div 4
21 May Wagon Lane Div 3/4
  Ogmore Div 3/4/O
27 May Seaton Park Div 3/4
28 May Seaton Park Div 3/4
3 Jun Tryweryn Div 1
  Stone Div 3/4
4 Jun Tryweryn Div 1
  Stone Div 3/4
10 Jun Alva Div 3/4 & Scots Schools
  Cardington Div 2/3/4
  Langham Farm Div 3/4
11 Jun Alva Div 3/4 & Scots Schools
Cardington Div 2/3/4
Langham Farm Div 3/4
17 Jun
Llandysul Div 2/3/4
  Fairnilee Div 2/3/4
  Shepperton Div 3/4
18 Jun
Llandysul Div 2/3/4
  Fairnilee Div 2/3/4
  Shepperton Div 3/4
24 Jun
Pinkston Div 2/3
  Bala Mill Div 2/3/4
25 Jun
Pinkston Div 2/3
  Bala Mill Div 2/3/4
01 Jul Washburn Div 2
  Marple Div 3/4
  Orton Mere Div 3/4
02 Jul Washburn Div 2
  Marple Div 3/4
  Orton Mere Div 3/4
8 Jul Howsham Weir Div 2/3
  Howsham Weir Div 4
9 Jul Howsham Weir Div 2/3
  Howsham Weir Div 4
15 Jul Washburn Div 1
  Ironbridge Div 2
16 Jul Washburn Div 1
  Ironbridge Div 2
22 Jul Bala Mill Div 2/3/4
23 Jul Bala Mill Div 2/3/4
5 Aug Llandysul Div 2/3
  Llandysul Div 4
6 Aug Llandysul Div 4
12 Aug Fairnilee Div 2/3/O
13 Aug Fairnilee Div 2/3 and
Scottish J10-14 Champs
19 Aug Grandtully Div 2
  Harefield Div 3/4
20 Aug Grandtully Div 2
  Harefield Div 3/4
26 Aug Grandtully Div 1
27 Aug Grandtully Div 1
2 Sep Holme Pierrepont Prem
  Cardington Div 2/3/4
  Wark Div 2/3/4/O
3 Sep Holme Pierrepont Div 1
  Cardington Div 2/3/4
  Wark Div 2/3/4/O
9 - 10 Sep Cardington Interclubs
10 Sep Hatfield Div 4/O
16 Sep British Open Qualification
  Shepperton Div 3/4
  Marple Div 3/4
17 Sep British Open Finals
  Lee Valley Legacy Div 2
  Shepperton Div 3/4
  Marple Div 3/4
23 Sep West Tanfield Div 2/3/4
  Bala Mill Div 2/3/4
  Alva Div 3/4
24 Sep West Tanfield Div 2/3/4
  Bala Mill Div 2/3/4
30 Sep Tryweryn Prem Qualification
  Tryweryn Prem Final
  Nene Div 2/3
  Oughtibridge Div 3/4
1 Oct Tryweryn Prem Qualification
  Tryweryn Prem Final
  Nene Div 2/3
  Oughtibridge Div 3/4
7 Oct Llandysul Div 1, PCC & Champs
  Darley Abbey Div 3/4
8 Oct Llandysul Div 1
  Darley Abbey Div 3/4
14 Oct Tees Barrage Prem
  Symonds Yat Div 2/3
15 Oct Tees Barrage Div 1
  Symonds Yat Div 2/3
21 Oct Scottish Championships
  Shepperton Div 2/3
  Stone Div 3/4
22 Oct Shepperton Div 2/3
  Stone Div 3/4
28 Oct Holme Pierrepont Div 1
29 Oct Holme Pierrepont Div 2
   
2017 Pan Celtic Overall Results
26/27 Apr World Masters' Games Heats
  WMG Semifinals
  WMG Finals
  WMG Teams
1-4 June Senior Europeans
  K1M - K1W - C1M - C1W - C2
 15-18 Jun World Cup 1 - Prague
  K1M - K1W - C1M - C1W - C2
22-25 Jun World Cup 2 - Augsburg
  K1M - K1W - C1M - C1W - C2
29 Jun - 2 Jul World Cup 3 - Markkleeberg
  K1M - K1W - C1M - C1W - C2
18 - 23 Jul Junior & U23 World
Championships
U23 K1M - K1W - C1M - C1W
U23 teams K1M - K1W - C1M - C1W
Juniors K1M - K1W - C1M - C1W
Jnr teams K1M - K1W - C1M - C1W
17 - 20 Aug Junior & U23 Europeans
Hohenlimburg
U23 K1M - K1W - C1M - C1W - C2
Junior K1M - K1W - C1M - C1W - C2
21 Aug-3 Sep World Cup 4 - Ivrea
  K1M - K1W - C1M - C1W - C2
7 - 10 Sep World Cup 5 - Seu d'Urgell
  K1M - K1W - C1M - C1W - C2
26 - 30 Sep World Championships - Pau
Teams K1M - K1W - C1M - C1W
Individuals K1M - K1W - C1M - C1W