Race Results 2019

2018 Results>

13 Jan Stafford & Stone Mini 1
  Stone Mini 1 by Class
3 Feb Stafford & Stone Mini 2
  Stone Mini 2 by Class
17 Feb Stafford & Stone Mini 3
  Stone Mini 3 by Class
  Stone Minis Rankings
2 Mar Shepperton Div 2
  Stone Div 3/4
3 Mar Shepperton Div 2
  Stone Div 3/4
9 Mar Llandysul Div 1
  Llandysul Div 4
10 Mar Llandysul Div 1
  Llandysul Div 4
23 Mar Holme Pierrepont Prem
  Matlock Div 2
24 Mar Holme Pierrepont Prem
  Matlock Div 2
30 Mar Wark (JH Memorial) Div 2/3/O
31 Mar Lee Valley Prem
  Wark (JH Memorial) Div 2/3/O
6 Apr Grandtully Prem
  Marple Div 3/4
7 Apr Grandtully Prem
  Marple Div 3/4
12 Apr Aberfeldy Div 3/4
13 Apr Grandtully Div 1
14 Apr Grandtully Div 1
20 Apr Lee Valley - GB Selection 1
21 Apr Lee Valley - GB Selection 2
22 Apr Lee Valley - GB Selection 3
27 Apr Oughtibridge Div 3/4
  Alva Div 3/4
28 Apr Oughtibridge Div 3/4
  Alva Div 3/4
4 May Pinkston Div 2/3
  Nene Div 4
5 May Pinkston Div 2/3
6 May Cardiff Bay Prem
11 May Fairnilee Div 2/3/4
  Orton Mere Div 3/4
12 May Fairnilee Div 2/3/4
  Orton Mere Div 3/4
  Wath-upon-Dearn Div 4
18 May Llandysul Div 2/3
  Wagon Lane Div 3/4
  Seaton Park Div 3/4
  Llandysul Lake Div 4
19 May Llandysul Div 2/3
  Wagon Lane Div 3/4
  Seaton Park Div 3/4
  Llandysul Lake Div 4
  Winchester Div 4/O
25 May HPP McConkey Prem
26 May Holme Pierrepont Div 1
  Hatfield Div 4/O
1 Jun Tryweryn Div 1
  Ironbridge Div 2/3
2 Jun Tryweryn Div 1
  Ironbridge Div 2/3
8 Jun Alva Div 3/4
  Langham Farm Div 3/4
9 Jun Alva Div 3/4
  Langham Farm Div 3/4
22 Jun Fairnilee Div 2/3/4
  Cardington Div 2/3/4
23 Jun Fairnilee Div 2/3/4
  Cardington Div 2/3/4
29 Jun Washburn Div 1
  Stone Div 3/4
30 Jun Stone Div 3/4
6 Jul Holme Pierrepont Div 1
Hinckley Wharf Div 4/O
7 Jul HPP Pan Celtic
  Holme Pierrepont Div 2
13 Jul Bala Mill Div 2/3/4
  Howsham Weir Div 2/3
  Howsham Weir Div 4
  Shepperton Div 3/4
14 Jul Bala Mill Div 2/3/4
  Howsham Weir Div 2/3
  Howsham Weir Div 4
  Shepperton Div 3/4
20 Jul Washburn Div 2/O
  Orton Mere Div 3/4
21 Jul Washburn Div 2/O
  Orton Mere Div 3/4
27 Jul Persley Div 2/3/O
28 Jul Persley Div 2/3/O
10 Aug Fairnilee Div 2
  Fairnilee Div 3
11 Aug Fairnilee Div 2/3
& Scottish Jnr Champs
17 Aug Grandtully Div 2
  Llandysul Div 2
Llandysul Lake Div 4
18 Aug Grandtully Div 2
  Llandysul Div 3
  Llandysul Lake Div 4
24 Aug Grandtully Div 1
25 Aug Grandtully Div 1
31 Aug Pinkston Div 1
  Cardington Div 2/3/4
  Marple Div 3/4
1 Sep Pinkston Div 1
  Cardington Div 2/3/4
  Marple Div 3/4
7-8 Sep National Interclubs
7 Sep Wark Div 2/3/4
8 Sep Wark Div 2/3/4
  Hatfield Div 4/O
14 Sep Washburn Div 2
  Alva Div 3/4
15 Sep Washburn Div 2
  Sands Rapid Div 4
21 Sep Holme Pierrepont Prem
  Oughtibridge Div 3/4
22 Sep Holme Pierrepont Div 1
  Oughtibridge Div 3/4
28 Sep Tryweryn Graveyard Prem
5 Oct British Open Heats 1
  British Open Heats 2
  B Open Fore, Irish, Vet & C2
6 Oct British Open Heats 1
  British Open Heats 2
  B Open Fore, Irish, Vet & C2
7 Oct British Open Semis & Finals
  B Open Fore & Irish
  B Open Invitees
  B Open Invitees
12 Oct Llandysul Div 1
  Symonds Yat Div 2/3
  Llandysul Lake Div 4
13 Oct Llandysul Div 1
  Llandysul Lake Div 4
19 Oct Tees Barrage Prem
20 Oct Tees Barrage Div 1
29 May - 1 Jun European Championships
Individuals K1W - K1M - C1W - C1M
Teams K1W - K1M - C1W - C1M
   
14 - 16 Jun World Cup 1 Lee Valley
C1M - K1W K1M - C1W
Men's Extreme - Women's Extreme
   
21 - 23 Jun World Cup 2 Bratislava
C1M - K1WK1M - C1W
Men's Extreme - Women's Extreme
   
28 - 30 Jun World Cup 3 Tacen
C1M - K1WK1M - C1W
Men's Extreme - Women's Extreme
   
4 - 7 Jul Junior & U23 Euros - Liptovsky
U23 K1W - K1M - C1W - C1M
Juniors K1W - K1M - C1W - C1M
Teams - U23 K1W - K1M - C1W - C1M
Teams - Jnr K1W - K1M - C1W - C1M
   
16 - 19 Jul Junior & U23 Worlds - Krakow
U23 K1W - K1M - C1W - C1M
Juniors K1W - K1M - C1W - C1M
Extreme U23M - U23W - JnrM - JnrW
Teams - U23 K1W - K1M - C1W - C1M
Teams - Jnr K1W - K1M - C1W - C1M
   
30 Aug - 1 Sep World Cup 4 Markleeberg
C1M - K1WK1M - C1W
   
6 - 8 Sep World Cup 5 Prague
C1M - K1WK1M - C1W
Men's Extreme - Women's Extreme
   
24-28 Sep World Championships Seu D'Urgell
Teams C1M - K1WK1M - C1W
Individuals C1M - K1WK1M - C1W - C2Mx