Canoe Slalom UK - The website of Canoe Slalom in Britain

2024

Women's Canadian Singles Bibs

 

Prem C1W
BibName
Age
ClubStatus
1
Joanna Blythe-Shields
U23
IndependentIssued
2
Rachel Ellis
U23
Lee Valley PCIssued
3
Kate Lyndon
J18
Stafford & Stone CCIssued
4
Zoe Blythe-Shields
J18
IndependentIssued
5
Katie Shattock
U23
Taunton CCIssued
6
Darcey McMullins
J16
Lee Valley PCIssued
7
Aimee Collins
U23
Frome CCIssued
8
Sophie Ogilvie
S
CR Cats
9
Arina Kontchakov
J18
Meridian CCIssued
10
Sadie Sterry
J18
Llandysul PaddlersIssued
11
Mallory Franklin
S
Windsor & District CCIssued
12
Leah Cameron
U23
Pinkston PanthersIssued
13
Kimberley Woods
S
Rugby CCIssued
14
Phoebe Spicer
S
Lee Valley PCIssued
15
Eilidh Gibson
S
Strathallan CC
16
Taliesin McLean
J18
Strathallan CC
17
Hannah Rhodes
U23
Lee Valley PCIssued
18
Jasmine Wilde
J16
Frome CCIssued
20
Ellis Miller
U23
Lee Valley PC
21
Hannah Toovey
J16
CR CatsIssued
22
Bethan Forrow
U23
Lee Valley PC
23
Eloise Meakins
S
St Albans & Hertsmere CC

Division 1 C1W
BibName
Age
ClubStatus
1
Sophie Cameron
J16
CR CatsIssued
2
Lorelei Kennan
J14
North Wales SlalomIssued
3
Emily Maclean
J18
Pinkston PanthersIssued
4
Aimee Cameron
J16
CR CatsIssued
5
Daisy Macklin
J16
Stafford & Stone CCIssued
6
Robyn Taunt
J16
North Wales SlalomIssued
7
Ridhi Makwana
J16
IndependentIssued
8
Charlotte Owen
J14
Llandysul PaddlersIssued
9
Lucy Bowen
J14
Llandysul PaddlersIssued
10
Laura Milne
S
Pinkston Panthers
11
Chloe Holmes
J14
Manchester CCIssued
12
Esme Price
J16
CR CatsIssued
13
Ash Humphrey
J16
CR CatsIssued
14
Hannah Lancaster
J18
Manvers WBC
15
Madelaine Jennings
S
Breadalbane CC
16
Lucy Williamson
J16
Stafford & Stone CCIssued
17
Cari Jones
J16
Llandysul PaddlersIssued
18
Holly Scott
J16
Stafford & Stone CCIssued
19
Helena Nabili
J14
Pinkston PanthersIssued
20
Willow Rodi
J14
Stafford & Stone CCIssued
21
Alana Middleton
J18
Stafford & Stone CC

Division 2 C1W
BibName
Age
ClubStatus
1
Alice Williamson
J16
Stafford & Stone CCIssued
2
Kimberley Davies
J12
Manchester CCApplied
3
Julie Kolb
M
Bradford & Bingley CCIssued
4
Millie Goodman
J12
Frome CCIssued
5
Emma Wallace
J14
Stafford & Stone CCIssued
6
Emma Macdonald
J18
CR CatsIssued
7
Chloe Wallace
J14
Stafford & Stone CCIssued
8
Ailsa Scobie
J16
Strathallan CCIssued
9
Thea McCrae
J14
Breadalbane CCIssued
10
Isabell Mackinnon
J18
Manvers WBCIssued
11
Iga Tomasik
J16
Manvers WBC
12
Kosi Rosser
S
Proteus CC
13
Annabel Goodenough
J16
Strathallan CCIssued
14
Lisa Meleri Williams
J18
North Wales Slalom
15
Sophie Forster
J16
Holme Pierrepont CCIssued
16
Megan Powell
J16
Taunton CCApplied
17
Freya Pryce
J18
Edinburgh Schools KCIssued
18
Jasmine Naidu
J14
Holme Pierrepont CCIssued
19
Kerry Christie
U23
Break Out Canoe Unit
20
Lydia Reeves
J14
Lee Valley PC
21
Maeve Woodhouse
S
Break Out Canoe Unit
22
Mali Davies
J14
Llandysul PaddlersIssued
23
Imara Baldwin-Moore
J16
Llandysul PaddlersIssued
24
Clare Wallace
M
Stafford & Stone CCIssued
25
Brooke Benson
U23
Stafford & Stone CC
26
Ingela Hoeglund
S
Stafford & Stone CCIssued
27
Emma Christie
U23
Break Out Canoe Unit
28
Lucy Ellington
J12
Manchester CCIssued
29
Alice Coombes
J16
Shepperton SCCIssued
30
Isobel Skinner
J14
Holme Pierrepont CCIssued
31
Maddie Hobbs
J16
Frome CC
32
Jessica Goodman
J14
Frome CCIssued
33
Sofia Alfer
J18
Wyedean CCIssued

Division 3 C1W
BibName
Age
ClubStatus
1
Karly Leeson
J14
CR CatsIssued
2
Carys Jones
J14
Viking KCIssued
3
Fay Roden
J12
Stafford & Stone CCIssued
4
Tamsin Hargreaves
J14
Wyedean CCIssued
5
Heather Longhurst
J12
Cheltenham CCIssued
6
Ruby Sattin
J14
Wyedean CC
7
Emma Mitchell
J14
Wyedean CCIssued
8
Francesca Main
J16
CR CatsIssued
9
Leri Jones-Kenny
J10
Llandysul PaddlersIssued
10
Isabel Booth
J14
North Wales SlalomIssued
11
Isla Phillips
J12
CR CatsIssued
12
Josephine Carr
J14
CR Cats
13
Donna Hawkins
M
Matlock CCIssued
14
Eve Macnamara
J18
Edinburgh Schools KC
15
Penny Maclean
J14
Pinkston PanthersIssued
16
Olivia Hopper
J12
Holme Pierrepont CC
17
Olivia Wears
J18
CR CatsIssued
18
Amber Saunders
J14
Stafford & Stone CCIssued
19
Evie Lancaster
J16
Manvers WBC
20
Maya Darby-Dowman
J12
Holme Pierrepont CCIssued
21
Caitlan Scobie
J16
Strathallan CC
22
Hanni Griffiths
J10
Wyedean CC
23
Anna Alfer
J16
Wyedean CC
24
Eve Burgess Chaffe
J14
Lee Valley PCIssued
25
Martha Innes
J16
Edinburgh Schools KC
26
Maya Darby Dowman
J12
Holme Pierrepont CC
27
Thea Cooke
J14
Edinburgh Schools KC
28
Iona Hawksworth
J16
Green Star CC
29
Lia Wellings
J14
Green Star CC
30
Rosie-Lou Duckworth
J16
Wyedean CC
31
Amelia White
U23
Stafford & Stone CC
32
Rebecca Mackenzie
M
Bradford & Bingley CC
33
Tavi Murray
M
Seren DŵrIssued
34
Ellie Grant
S
Salisbury CC